Postaviť sa na vlastné nohy v prípadoch keď ani sami neviete či na to máte aspoň štipku sily? Väčšina úspešných ľudí začína svoje očakávané príhovory tvrdeniami s tým, aké neúspechy prežili na vlastnej koži.
Vracajú sa k spomienkam a dobám keď si mysleli, že ich začínajúci biznis bude zo dňa na deň extrémne prosperujúci. Mnohí známi rečníci tvrdia že aj keď po čase začali pracovať na svojom sne a pomaličky sa posúvali vpred, ľutujú že od začiatku nerozvíjali svoj skutočný potenciál.
Výpoveď jednej úspešnej osoby hovorí úplne jasne. Nazvime ho Marek. Tvrdí, že mal to šťastie byť obklopený úspešnými ľuďmi pretože aj on túžil byť jedným z nich. Popri tom ako s nimi trávil čoraz viac a viac času si všimol že majú narozdiel od neho samotného, úplne odlišné návyky.
Všimol si, že sa správajú cieľavedome už len spôsobom akým na sebe pracujú. A to tak že každú jednu minútu svojho života sa snažia využiť absolútne naplno. Ak by ste sa radi dozvedeli aké požiadavky tvoria každodenný úspech, pozrite sa na nasledujúci zoznam zaručeného úspechu.
9 krokov k zlepšeniu vášho života (a byť úspešný)
Sústredenosť len na jednu vec – Vašim osobným cieľom je v istých veciach prekonať sám seba ale možno aj ostatných. Možno že už svoj prísne tajný zoznam vecí naozaj máte. A na ňom je spísaných 10 mien najvplyvnejších lídrov ktorý organizujú rôznorodé motivačné prednášky.
Samozrejme že na každú jednu z nich sa starostlivo chystáte. Je jasné že rozširovanie obzorov v oblasti ktorej chcete napríklad podnikať je skvelá vec. Ale efektivita sa dostaví len v prípade že svoj plán budete plniť postupne.Pretože tí najproduktívnejší znalci venujú svoju pozornosť a energiu práve jednej veci.
Napríklad na získavanie potrebného kapitálu. Až potom sa pustia do rozvoja vlastného podnikania.
Znižovať rozptýlenie – Ak ste sa už rozhodli pre objekt ktorý chcete dlhodobo pestovať a rozvíjať,budete musieť okolo neho odstrániť rušivé elementy. Máte obednú prestávku ale sekretárka vás zavaľuje mnohými pracovnými informácii? Oboznámte kolektív s dobou kedy máte chvíľku pre seba alebo práve na niečom intenzívne pracujete.
Predvídanie neúspechu – Zarytá práca a pozitívne myslenie sú iste tými najlepšími predpokladmi pre to aby ste do svojej cieľovej rovinky dokázali aj úspešne vkročiť. Avšak niekedy nás neúspech prekvapí sám od seba napriek tomu že sme boli proti nemu dokonale pripravený. Preto je vhodné si pripraviť plán B. Tomu najúčinnejšiemu sa hovorí ,,včasné varovanie“. Ak už teda viete že vás o pár dní čaká dôležitá konferencia, nenechajte si prípravu všetkých podkladov na poslednú chvíľku. Potrebné prezentácie si teda začnite pripravovať práve teraz.
Rovnováha medzi domovom a prácou – Poznáte knihu alebo film Tajomstvo? Všimli ste si že sa v nej okrem úspechu rozoberajú aj iné témy? Napríklad rodina, vzťahy, domácnosť? Je to preto že náš život sa neskladá len z jednej časti akou je práca. Nepodceňujte aj tieto ďalšie sféry života inak môže každá potencionálna iskra vašej snahy vyhasnúť na základe vlastného citového vyhorenia
Kontrola e-mailov a pošty – Komunikácia prekvitala medzi ľuďmi už od ich samotného počiatku. Pre tento krát sa presunula do virtuálneho sveta kde nás každodenne ,,otravujú“ obrovské množstvá elektronických správ. Pre potrebu získania informácii je ich kontrola naozaj nevyhnutná ale ako často je ich nutné kontrolovať? Optimálnym množstvom je približne 2 až 3 krát denne kde si maily ako aj poštu nastavíte na systém prerozdeľovania.Kde jedna skupina bude tvoriť správy na ktoré je potrebné ihneď odpovedať a druhou budú tie ktoré môžu určitú dobu počkať.
Zredukujte stretnutia– Kávičky alebo čajíčky. Priznajme si že väčšina stretnutí nemá jasný, konkrétny cieľ. A často krát ani nie je potrebné aby všetky naplánované stretávky musia byť aj reálne zorganizované. Ak nie je naozaj potrebné pripravovať veľkolepé podujatia s moderátorom a veľkou skupinou hostí, skúste svoje nápady rozšíriť prostredníctvom online workshopov.
Striedme áno – Produktívny ľudia poznajú aj hodnotu času. Vedia, že príležitostí je všade dostatok avšak treba ich využívať postupne. Dôležitým aspektom odvahy je práve diskrétnosť. Aj keď máte svoj cieľ naozaj jasný, netreba vysloviť áno každej jednej príležitosti len so strachu že iná nepríde.
Delegovanie – Ak už máte čo to za sebou a predsa čas nestíha pracovať ani pre vás samotných, nájdite spôsob ako si ho ušetriť prostredníctvom iných ľudí. Poobzerajte sa po ľuďoch s podobnými záujmami a začnite si budovať svoj vlastný tým.
Ranná rutina – Ako začína ráno bežných ľudí? Možno že je to ranná káva, teplá sprcha alebo dokonca joga. Dôležité je aby ste si objasnili svoj vlastný rituál ktorý pozitívne naladí nielen vaše telo ale aj myseľ.
- zdroj: entrepreneur.com